Jak pobierać zdjęcia z Instagrama? Jak pobrać zdjęcie bez dodatkowych programów oraz wtyczek? Czy w ogóle jest możliwe, aby ściągnąć zdjęcie z instagrama w 2021? Zapraszamy do przeczytania krótkiego poradnika.

Pobieranie zdjęć z instagrama

Instagram to medium społeczościowe, którego istotą jest pokazywanie przez użytkowników świata za pośrednictwem zdjęć i niezbyt długich filmików, czasem krótko skomentowanych oraz otagowanych. Tutejsze konto często wspiera stronę firmową albo bloga. Inne stanowią główną, wręcz jedyną sposobność do zaistnienia przez kogoś w sieci, a nawet do stania się rozpoznawalnym w pewnych kręgach celebrytą.

Tematyka prezentowanych na Instagramie zdjęć jest bardzo różna: od książek, poprzez zwierzęta, przyrodę, życie codzienne, autoportrety, po jedzenie i gotowanie oraz aktualne wydarzenia. Można śmiało powiedzieć, że to najszybciej rozrastająca się baza zdjęć codziennie wrzucanych tu przez miliony aktywnych użytkowników. Nic więc dziwnego, że przynajmniej raz na jakiś czas ktoś zapytuje: jak pobierać zdjęcia z Instagrama?

pobieranie zdjęć z instagrama

Dlaczego padają takie pytania?

Można się w pierwszej chwili zdziwić, że komuś przyjdzie do głowy pobieranie zdjęć akurat z Instagrama. Przecież są banki takich mediów, z których można – często za darmo – ściągnąć fotografie, zupełnie legalnie i użyć bez problemu do pewnych celów, np. do umieszczenia na blogu lub w artykule. Można też samemu robić zdjęcia, jednak nie do wszystkiego ma się dostęp. Nie zawsze ma się czas na chodzenie z aparatem oraz odpowiednią kwotę na dobry sprzęt.

Jednak każdy medal ma dwie strony. Na Instagramie pojawiają się często piękne, bardzo profesjonalne zdjęcia. Bywa, że są zupełnie niepowtarzalne. Wiele z nich ma bardzo naturalny charakter, nie zostały bowiem “ustawione”, jak to bywa w przypadku fotografii przygotowywanych do banku zdjęć.

Dobra fotografia może być inspiracją – do malowania, pisania, skomentowania konkretnego, aktualnego wydarzenia, zmiany stylu ubierania się lub urządzenia danego wnętrza. W takich przypadkach, warto ją mieć chociaż na dysku komputera lub w smartfonie, przynajmniej przez jakiś czas. Zawsze istnieje bowiem choć mały procent ryzyka, że dane zdjęcie zniknie z sieci z dnia na dzień – bo np. ktoś z jakiegoś powodu likwiduje swoje konto na Instagramie lub przynajmniej część jego zasobów.

Zdarza się też, że Instagram jest po prostu jedynym miejscem, gdzie można znaleźć interesujące kogoś zdjęcie, filmik lub ich serię. Nie pojawią się one bowiem ani na żadnym blogu, ani w innych mediach społecznościowych.

Czy to w porządku wobec autorów zdjęć?

Trzeba jasno powiedzieć: pobranych z Instagrama zdjęć i filmików nie wolno używać do celów zarobkowych, do własnego portfolio, czy do ilustracji swoich tekstów, blogów lub stron bez wiedzy i zgody ich autorów.

jak pobrać zdjęcie z instagrama

Wszelkie pobieranie powinno odbywać się więc pod kątem prywatnego użytkowania, w zaciszu własnego domu. Zawsze też warto pamiętać, kto jest autorem pobranego materiału.

To co z tym pobieraniem zdjęć?

Kiedy zaistnieje sytuacja, w której ktoś zaczyna się zastanawiać: jak pobrać zdjęcie z Instagrama, może zmartwić go fakt, że sam Instagram nie posiada wbudowanej stosownej opcji łatwego pobierania zdjęć z umieszczonych na nim zasobów. Są jednak na to pewne sposoby i to darmowe.

Pierwsza metoda pobierania fotografii z tego konkretnego miejsca, wielu osobom może wydawać się trudna. Jej plusem jest jednak to, że nie wymaga poszukiwań w innych miejscach sieci instalowania czegokolwiek, a nawet wychodzenia z Instagrama. Polega ona na wyszukaniu danego zdjęcia lub filmiku w kodzie strony. Kiedy otwieramy Instagram na komputerze, można bez problemu dotrzeć do wspomnianego kodu.

Wystarczy wybrać zdjęcie, kliknąć na nie, a później użyć prawego przycisku myszy. Otworzy się wtedy menu, w którym należy znaleźć polecenie “zbadaj” lub “zbadaj element”. Po wyborze tej opcji, po prawej stronie monitora pojawi się pole z kodem strony. To tutaj szukamy linka do interesującego nas materiału. Wystarczy go skopiować, by mieć łatwy dostęp do tego, co nas w danej chwili interesuje najbardziej z danej strony.

Trzeba jednak przyznać, że kod, który się pojawi, może się wydać osobie niewtajemniczonej czarną magią. A posiada on wiele linijek z pozoru przypadkowych znaków, ich zbitek i ciągów. Jeśli więc osoba zainteresowana pobieraniem zdjęć z Instagrama nie ma podstawowej wiedzy w tym zakresie, może po prostu nie znaleźć odpowiedniego fragmentu wspomnianego kodu.

Nie ma się jednak co martwić. Jest bowiem jeszcze przynajmniej jeden sposób pobierania zdjęć z Instagrama, tym razem dostępny w całej rozciągłości także dla całkowitego laika.

Jak pobrać zdjęcie z instagrama znając tylko jego adres url?

U góry przeglądarki jest wąskie pole adresu konkretnej strony, podstrony, czy pliku umieszczonego w sieci – niezależnie, czy jest to grafika, czy film. Wybierając konkretną fotografię na Instagramie, u góry strony można zaznajomić się z jej adresem – zaczyna się on w przypadku tego konkretnego medium społecznościowego od słowa “instagram”.

Adres ten będzie potrzebny przy korzystaniu z kolejnej metody ściągania zdjęć z Instagrama na komputer lub smartfon.

Dostępne są bowiem zarówno strony umożliwiające pobieranie zdjęć on-line, jak i programy, z których w tym celu można korzystać po zainstalowaniu ich na dysku swojego komputera.

Wystarczy znać jedynie wspomniany adres konkretnego zdjęcia. Należy go skopiować – przy użyciu myszki lub klawiaturowych skrótów “ctrl+c” i “ctrl+v” – do konkretnego okienka na danej stronie lub w programie. Obok jest zawsze przycisk z poleceniem pobierania – np. z napisem “download”. Po kliknięciu na ów przycisk, zdjęcie zostanie zapisane na dysku konkretnego komputera. To, w którym folderze zostanie ono zapisane, zależy od tego, jak ktoś ma to przygotowane w ustawieniach – najczęściej bywa to folder o nazwie “Pobrane”.

W przypadku tych rozwiązań, postępowanie jest identyczne, gdy ktoś chce zapisać konkretne zdjęcie z Instagrama w pamięci smartfona, czy tabletu. tutaj też zapisuje się ono w domyślnym folderze na ściągnięte z sieci pliki.

jak ściągnąć zdjęcie z instagrama

Trzeba tu zaznaczyć, że wybór miedzy stroną a programem do pobierania jest indywidualną sprawą konkretnego użytkownika. Jest to jedna i ta sama metoda, różniąca się tylko tym, że strona do pobierania jest w trybie on-line, a program jest zainstalowany na komputerze (a aplikacja na smartfonie).

Niektóre przeglądarki dają jeszcze jedną możliwość

Zatem jak pobrać zdjęcie z instagrama inną metodą? Jeśli kogoś nadal nęka to, jak ściągnąć zdjęcie z instagrama, to ma jeszcze jedną opcję. W przypadku przynajmniej niektórych przeglądarek internetowych, możliwe jest znalezienie rozszerzenia do obsługi Instagrama. To coś w rodzaju aplikacji na smartfon. Taki mały programik, który będzie się uruchamiał tylko z jedną, konkretną przeglądarką (to istotne, bo zdarza się, że niektórzy użytkownicy mają zainstalowane na komputerze przynajmniej dwie lub więcej).

Bardzo pozytywną cechą tego rozwiązania jest to, że za pośrednictwem wspomnianego rozszerzenia, można całościowo obsługiwać Instagram. To znaczy:

  • edytować swój profil
  • załadować własne zdjęcia i filmiki
  • przeglądać konta innych użytkowników
  • pobierać zdjęcia!

Co istotne, rozszerzenie to otwiera się tylko po kliknięciu w stosowną ikonkę na górnym pasku, obok adresu strony. Okienko rozszerzenia działa osobno względem okna przeglądarki i zajmuje stosunkowo wąski pasek monitora. Na tyle jednak szeroki, że wygodnie się z niego korzysta. Równocześnie można więc i obsługiwać Instagram i np. oglądać film, czytać wiadomości albo sprawdzać pocztę i inne media społecznościowe.

Kiedy rozszerzenie nie jest potrzebne, wystarczy je zamknąć podobnie, jak zamyka się wszystkie okna przeglądarki – krzyżykiem w prawym, górnym rogu.

Pobieraj i archiwizuj zdjęcia z głową

Pobrane z Instagrama zdjęcia powinny być odpowiednio zabezpieczone. Chodzi o to, żeby nie wydostały się przypadkowo od osoby, która je pobrała i z tego powodu nie zaczęły żyć własnym życiem bez wiedzy i zgody autora.

Zainteresowanie osób trzecich zdjęciami konkretnego autorstwa bywa zazwyczaj powodem do zadowolenia, a nawet dumy. Każdy, kto kiedykolwiek otrzymał pochwałę tego, co stworzył wie, jakie to miłe. Mamy nadzieję, że rozjaśniliśmy trochę temat ściągania zdjęć z insta i każdy już wie jak pobrać zdjęcie z instagrama.

Tym bardziej warto pobierać czyjeś zdjęcia tak, aby nie przynieść mu tym szkody i poczucia straty. Wtedy obie strony będą zadowolone, a konkretna fotografia zyska naprawdę nowe życie.

Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.